Brak aktywnej sondyFilm o Off Festival - PREMIERA - 29 oraz 30 Październik
20 października 2006

W ostatnich dniach października w Mysłowicach Brzezince w klubie MOKiS "Trójkąt" na ul. Laryskiej, odbędzie premiera filmu o Off Festivalu.

29 października o godz. 18.00, odbędzie się impreza zamknięta (na zaproszenia) wraz z koncertem zespołu Iowa Super Soccer dla organizatorów, władz miasta zaangażowanych w festiwalu, artystów i mediów. Impreza zamknięta podyktowana jest ograniczoną liczba miejsc i dużą ilością zaangażowanych w organizację, udział i pomoc w festiwalu, ludzi.

30 października o godz.18.00, odbędzie się pokaz otwarty, zaproszenie można pozyskać w mediach: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio PR3, Onet.pl, Radiostacja, Radio Roxy.fm, TVP 3 Katowice, Antyradio, Ultramaryna, CGM, Radio BIS, Radio Eska Rock, Zycie Mysłowic itd...

Film nakręcili Adam Sadura i Jan Ziemba. - Na co dzień nie zajmują się profesjonalnie filmami. Robią to amatorsko od czasu do czasu. Przed festiwalem przyszli do mnie i powiedzieli, że jeżeli nie mam nic przeciwko, to oni chcą nakręcić materiał i zrobić film, jak sami stwierdzili, taki "a la Monterrey" - mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny imprezy.

Off Festival odbył się w lipcu w Mysłowicach. Pierwsza edycja plenerowego festiwalu udał się nadspodziewanie: zagrała czołówka polskiej alternatywy i gwiazdy z zagranicy (m.in. Banco De Gaia i Sofa Surfers). Na trzech scenach zagrało 30 zespołów i kilkunastu didżejów. Najwazniejsze jednak, że nie zabrakło publiczności - z całego kraju przyjechało 11 tysięcy fanów muzyki niezależnej. Nic dziwnego, że Artur Rojek postanowił w przyszłym roku zorganizować drugą edycję Off Festivalu. Myśli już też o kolejnych edycjach w następnych latach.

Na razie możemy przypominać sobie pierwszą edycję, m.in. dzięki filmowi. - Festiwal spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i towarzyszyła mu niezwykła atmosfera smakowania off'owej sztuki. Film pokazuje jak festiwal się rodził, co się wydarzyło, kto w nim uczestniczył - generalne stanowi zapis tego wydarzenia - opowiada Artur Rojek.

Ale premiera filmu to nie jedyne wydarzenie tego dnia. Odbędzie się też wystawa zdjęć z Off Festiwalu. Ich autorem jest Jacek Poremba, jeden z czołowych fotografów mody w Polsce. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, m.in: w konkursie Nikona w 1993, w konkursie Polaroidu (1998). Jest laureatem Złotych Orłów.
Pokazane zostaną także zdjęcia wykonane przez Katarzynę Sadura, Łukasz Wawro, Michał Bańczyk

Ważnym elementem wieczoru będzie koncert Iowa Super Soccer. - Moim zdaniem to najciekawszy polski młody zespół ostatnich miesięcy - mówi Artur Rojek. Tygodnik "Przekrój" napisał: jedyna grupa z Mysłowic pozbawiona kompleksu Myslovitz. Takich piosenek jak oni nie pisze nikt w Polsce". Iowa Super Soccer grali na Off Festivalu. Zagrają też w wieczór premiery filmu o tym wydarzeniu.

Całość poprowadzi Piotr Stlemach, znany dziennikarz radiowy, wytrwale promujący muzykę alternatywną (m.in. programy "3maj z nami" i "Ofensywa" w radiowej Trójce).